Zvezda protutnjala kroz Kruševac! Bomba Kneževića najavila goleadu šampiona! (VIDEO)

20:50

0

Crveno-beli slavili u pretposlednjem meču u nacionalnom šampionatu ove sezone

Radost fudbalera Crvene zvezde u Kruševcu - Copyright MN Press

Fudbalska sezona u Srbiji se bliži kraju. Crvena zvezda je odbranila naslov šampiona, pa finiš superligaških obaveza može da odradi prilično rasterećeno i u pripremi za finale Kupa sa Vojvodinom.

Upravo je taj meč verovatno i uzrok odluke trenera crveno-belih Vladana Milojevića da za današnji meč u Kruševcu baš promeša karte u startnoj postavi, ali se to nije odrazilo na rezultat, pošto je šampion bio bedljiv protiv Napretka - 4:0.

Dao je strateg Zvezde priliku crveno-beloj deci da na stadionu pod Bagdalom i ona su na poverenju višestruko uzvratila. Nikola Knežević je briljirao, pored fenomenalnog gola upisao je još dve asistencije, a dvostruki strelac bio je i zimski novajlija iz lučanske Mladosti Uroš Sremčević.

Pobeda srpskog prvaka mogla je da bude još ubedljivija, da golman domaćina Vladimir Savić nije u nekoliko navrata "doveo do ludila" Aleksandra Kataija, koji je pored gola u finišu prvog poluvremena imao još nekoliko odličnih prilika da poboljša svoju statistiku u crveno-belom dresu.

DRUGO POLUVREME

KRAJ! Čim je istekao 90. minut sudija se oglasio poslednji put u Kruševcu. Crvena zvezda je pobedila Napredak 4:0!

85. minut - Pokušavaju crveno-beli da dođu i do petog gola, ali je tempo igre vidno opao u poslednjih 10-ak minuta.

79. minut - Promena u Napretku. Jovića menja Milenković.

71. minut - Kataija je zamenio Jovan Mituljikić.

68. minut - GOOOL! Ponovo je Sremčević strelac!

67. minut - Velika prilika za Sremčevića.

62. minut - Trostruka promena u Zvezdi. Kangu, Krasoa i Mimovića zamenili su Mituljikić, Nedeljković i Nikolić.

60. minut - Prva promena na meču, Stanojlovića je zamenio Nenadović.

50. minut - Golman Napretka dobro trenira živce Aleksandru Kataiju.

48. minut - Zapretio je Stanojlović, ali je šutirao preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Kruševcu, nije bilo promena u sastavima u odnosu na početak utakmice.

45+1. minut - GOOOL! Druga asistencija za Kneževića, strelac je Katai!

42. minut - GOOOL! Sremčević je duplirao prednost Zvezde!

40. minut - Ne da se Kataiju da postigne gol danas.

38. minut - Probao je Knežević iz daljine.

37. minut - Veliku priliku imao je Milunović, ali je glavom šutirao pored gola. Ubrzo potom prvi žuti karton na meču dobio je Stevanović.

34. minut - Još jednom je zapretio Katai i još jednom je uspešniji bio Savić.

32. minut - Prva prilika za domaće. Bastajić je šutirao sa 16 metara, ali pravo u Gutešu koji je bio dobro postavljen i nije imao većih problema da uhvati loptu.

24. minut - Oprobao je šut sa distance i Mimović.

20. minut - Bio je meč nekoliko minuta u prekidu dok se ukazivala pomoć Radojeviću, koji je imao veoma bolno prizemljenje posle jednog vazdušnog duela sa fudbalerom Napretka.

15. minut - Zapretio je Kraso, ali je lopta bila lak plen za golmana domaćih.

8. minut - GOOOL! Knežević je "ubio pauka"!

Zaista prelep gol, vredi ga pogledati i iz drugih uglova...

5. minut - Velika šansa za Kataija, njegov snažan šut je vrhovima prstiju odbranio Savić.

4. minut - Zvezda je imala prvi korner na meču, ali bez opasnosti po gol domaćina.

1. minut - Počeo je meč u Kruševcu.

SASTAVI

NAPREDAK: Savić – Tomić, Stevanović, Mihajlović, Miladinović - Sadiković, Jović, Marjanović - Bastajić, Stanojlović, Majdevac.

CRVENA ZVEZDA: Guteša – Mimović, Điga, Milunović, Radojević – Kanga, Knežević – Šljivić, Kraso, Katai – Sremčević.