Srbija više nema nikoga u Rimu! Hamad mučio branioca trofeja, ali nije mogao do senzacije (GALERIJA)

22:23

0

Ostali smo i bez poslednjeg predstavnika na ovom Mastersu

Hamad Međedović - Copyright Tanjug/AP Photo/{photograper

Srbija je ostala bez predstavnika na Mastersu u Rimu. Posle Novaka Đokovića i Miomira Kecmanovića, poraz je pretrpeo i Hamad Međedović.

Njega je posle velike borbe pobedio četvrti teniser sveta i branilac trofeja Rus Danil Medvedev,  7:6, 2:6, 7:5.

Meč je trajao dva sata i 53 minuta.

U prvom setu viđena su četiri brejka, Medvedev je napravio brejk u prvom gemu, ali je Međedović uspeo dođe do taj-brejka u kojem je drugi teniser sveta bio bolji.

Međedović, 121. teniser na ATP listi, je odličnom igrom u drugom setu protivniku prepustio dva gema i set rešio u svoju korist rezultatom 6:2.

Ruski teniser je u trećem setu vodio 4:1, Hamad je uspeo da izjednači na 4:4, ali je sedam godina starijem Rusu ipak pripao set rezultatom 7:5.

Medvedev će u osmini finala igrati protiv 16. igrača sveta Amerikanca Tomija Pola, koji je u trećem kolu savladao Nemca Dominika Kepfera.

Masters u Rimu igra se za nagradni fond od 7.877.020 evra.