Spektakl na Alijanc areni: Bajern blickrigom stigao na korak do pobede, Real slavi Vinisijusa i tragičnog Kima (VIDEO)

22:51

0

Fantastičan meč nemačkog i španskog giganta

Copyright Tanjug/AP

Fudbaleri minhenskog Bajerna i Real Madrida remizirali su 2:2 (0:1) u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Iako je Real prvi poveo u 24. minutu preko Vinisijusa, Bajern je sve vreme bio bolji protivnik. Propustili su Bavarci nekoliko odličnih šansi na početku utakmice, pre svih Liroj Sande, međutim, Lunjin je bio na visini zadatka.

Bavarci se nisu predavali, a to se isplatilo početkom drugog poluvremena kroz blickrig preko Liroja Sanea u 53. i Harija Kejna iz penala u 57. minutu, ali to je bilo nedovoljno za trujumf.

Bajern se svesno povukao u poslednjoj četvrtini utakmice, prepustio je posed lopte gostima koji su bili sve opasniji, a posebno napadima preko večeras tragičnog Kima. Reprezentativac Južne Koreje imao je nekoliko sramnih poteza za ovaj nivo fudbala.

Igrao se 82. minut kada je snažni štoper oborio Rodriga u kaznenom prostoru, sudija Turpan je pokazao na belu tačku sa koje Vinisijus postiže svoj drugi pogotak na meču. To je ujedno bio i konačan rezultat.

Revaš susret na programu je 8. maja od 21.00 na "Santijago Bernabeu".

90. minut - Kraj utakmice! Bajern Minhen - Real Madrid 2:2

83. minut - Rutinska realizacija najstrože kazne Vinisijusa - 2:2

82. minut - Penal za Bajern! Kim je srušio Rodirga.

80. minut - Serž Gnabri menja Tomasa Milera.

79. minut - Sve je dobro uradio Vinisijus, pobegao je Brazilac Kimu, ali... Manuel Nojer je pokazao zbog čega je jedan od najboljih golmana u istoriji.

75. minut - Na terenu su Luka Modrić i Brahim Dijas. Utakmica je gotova za Džuda Belingema i Tonija Krosa.

66. minut - Bio je Kejn blizu svog drugog pogotka na meču. Mazraui je lepo prošao po levoj strani i centrirao po zemlji. Englez šutira, ali se lopta od bloka odbija u korner.

65. minut - Promena u redovima Reala - Kamavinga menja Naća.

57. minut - 2:1, Hari Kejn! Gori Minhen! Kakav blickrig Bajerna, tresu se tribine, "kralj" je na kolenima!

56. minut - Penal za Bajern!

53. minut - Gol! Bajern je stigao do izjednačenja preko Sanea - 1:1! Bila je to prava bomba reprezentativaca Nemačke sa 13-14 metara.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Umesto Gorecke, menadžer Bajerna u vatru je bacio Rafaela Gereira.

45. minut - Poluvreme na Alijanc areni! Bajern - Real Madrid 0:1.

42. minut - Hari Kejn je probao iz slobodnog udarca. Pokušaj Engleza sa 20 metara završava pored desne stative Lunjina.

36. minut - Real je svesno prepustio posed Bajernu. Španski velikan svoju šansu vreba iz kontre.

24. minut - Gol! Real Madrid je stigao do vođstva. Toni Kros je prelepo uposlio Vinisijusa koji rutinski matira Nojera.

16. minut - Ponovo je zapretio Musijala, ovoga puta sa distance. Prilično traljavo.

12. minut - Nastavlja Bajern da stvara šanse. Musijala je zapretio - udarac mladog ofanzivca ide visoko preko prečke.

6. minut - Kejn šutira sa 10-tak metara, Lunjin rutinski interveniše.

1. minut - Strašan napad Bavaraca! Sane je izašao jedan na jedan sa Lunjinom, ali Ukrajinac odlično zaustavlja udarac iskosa sa leve strane.

1. minut - Početni udarac izveli su fudbaleri Bajerna.

21.00 - Utakmica je počela!

20.01 - Sastavi:

Bajern Minhen: Nojer (G) (K) - Kimih, Min, Dajer, Mazraui - Lajmer, Gorecka - Sane, Miler, Musijala - Kejn.

Real Madrid: Lunjin - Vaskez, Ridiger, Naćo (K), Mendi - Valverde, Čuameni, Kros - Belingem - Rodrigo, Vinisijus.

19.32 - Međusobni dueli

Bajern i Real su odigrali  26 mečeva u istoriji Lige šampiona, nemački klub je zabeležio 11 pobeda, a Real 13, dok su dve utakmice završene nerešenim rezultatom.