Dortmund stekao prednost, PSŽ ispromašivao sve! Žao nam je što je kraj utakmice!(VIDEO)

01.05.2024

23:05

0

Autor: G. F.

Fantastično polufinale Lige šampiona, jedva čekamo revanš

Slavje fudbalera Dortmunda - Copyright AP Photo/Matthias Schrader

Za neke stvari poželite da što duže traje i da se nikako ne završe. Ali moraju.

Dortmund je savladao PSŽ sa 1:0 u prvom polufinalu Lige šampiona, a mi jedva čekamo revanš u Parizu..

Ostaće nejasno šta se to večeras dogodilo na Signal Iduna Parku pa da vidimo samo jedan gol. Moglo ih je, bez preterivanja biti bar po tri na obe strane. A verovatno i više.

To što su ispromašivali, pre svega gosti iz Pariza, je za proučavanje. U svakom slučaju bio je to spektakularan meč, a više od 80.000 navijača na stadionu imalo je šta da vidi i čime da bude zadovoljno zbog trijumfa domaćina.

Jedini gol postigao je Filkrug u 36. minutu, a ponovićemo još jednom da je nestvarno to što su promašili recimo Dembele i Ruiz, baš kao i kako to lopta u istom napadu nije htela u gol posle šuteva Mbapea i Hakimija nego su obojica pogodila stativu.

Nema dileme, čeka nas spektakl i u Parizu već narednog utorka. Dortmund ima prednost, ali je PSŽ kao domaćin ipak blagi favorit.

Kraj. Pobeda Dortmunda!

- Igraće se još 4 minuta. Strelac jefinog gola Filkrug ustupa mesto Mukokou.

87. minut - Opet Ruiz iz drugog plana, glavom preko gola. Izašli su Rijarson i Brant ušli Nmeka i Volf.

84. minut - A sad malo domaći. Sančo pronalazi Branta, Markinjos uklizava i sprečava čist gol. U nastavku Rojs je probao glavom bez uspeha.

82. minut - Izmena u Dortmundu, Adejemija menja Marko Rojs.

80. minut - Upisuje se Denbele još jednom u rubriku neverovatnih promašaja. Sve mu je spremio Hakimi, ali je šut otišao preko gola.

72. minut - Sad već ponestaje reči da se opišu neiskorištene prilike na obe strane. Sada je Mbape ostavio Dembelea samog pred golom Dortmunda, ali je golman Kobel maestralno reagovao. U međuvremenu je "požuteo" i Šloterbek zbog gaženja Mendesa na početku akcije.

65. minut - Menja Lusi Enrike. Umesto Barkole u igri je Kolomuani.

61. minut - Sada je strlac jedinog gola promašio nemoguće. Sa sedam metara šutirao je preko gola.

56. minut - Šta tek reći za promašaj Ruiza... Neverovatno. Sa pet metara glavom pored gola!

53. minut - Fabijan Ruiz povlačenjem s leđa zaustavlja kontru Dormtunda i dobija žuti karton!

51. minut - Šta se ovo sad desilo! Dve stative pogodili su gosti za 20-ak sekundi. Najpre Mbape, a onda Hakimi!

50. minut - Potpuno očekivano PSŽ pritiska svim silama, Dortmund se oslanja na kontru. Posle jedne takve sančo se okliznuo, ali uspeo da izbori korner za svoj tim.

Utakmica je nastavljena. Nema promena u ekipama.

Završeno je prvo poluvreme!

U poslednjem, od četiri minuta nadoknade vremena, novi "skraćeni korner" za domaće. Brant je našao Sabicera, ali jenjegov šut bio nedovoljno dobar.

44. minut - Strašna šansa za domaće, volej Sabicera brani Donaruma. U nastavku akcije igrači Dortmunda traže penal, sudija Tejlor samo odmahuje rukom.

42. minut - Beraldo je na terenu, Ernandez je jedva uspeo da se dogega do klupe.

40. minut - Izgleda da Lukas Ernandez ne može da nastavi meč. Samo je seo na travu i lekarska ekipa je ponovo na terenu.

- Bio je to klasičan mat u dva poteza. Sjajna asistencija Šloterbeka i egzekucija Filkruga.

36. minut - GOOOOL! Filkrug! Izbegao je ofsajd zanku i pogodio! Vodi Dortmund! Da stvar bude još lošija po goste, Ernandez se povredio u pokušaju da izblokira šut strelca vodećeg gola.

28. minut - Prvi faul PSŽ-a na utakmici. Hakimi je nepropisno zaustavio Adejemija, a iz "skraćenog kornera" zapretili su domaći. Stvorila se velika gužva, a u nastavku akcije je Brant raspalio po loptu i pogodio nekog od defanzivaca rivala.

20. minut - Posle centaršuta Dembelea, Sabicer je zakačio Lukasa Ernandeza po licu, a defanzivac francuskog tima morao je van terena nakratko. Nije bilo ničeg spornog. PSŽ je sve više pred golom Dortmunda, odbili su prve napade i sada igraju svoju igru.

18. minut - Kombinovali su fudbaleri PSŽ-a, pleli mrežu oko kaznenog prostora rivala, a sve je završio Dembele šutem pored gola. U sledećem napadu žuti karton za Matsena zbog oštrog starta na krilu. Svemu je prethodila nova grerška Humelsa.

14. minut - Videli smo i prvu pretnju gostiju, zapravo više smušenost u odbrani domaćeg tima, ali i odličnu akciju Dortmunda koju je udarcem završio Sabicer. Donaruma se dobro postavio i sačuvao svoju mrežu.

10. minut - Lopta je gotovo neprekidno u nogama domaće ekipe, ali način da probiju odbranu rivala još nisu pronašli.

Utakmica je počela!

Više od 80.000 navijača je na stadionu. Sve je spremno za spektakl.

- Dortmund i PSŽ su se ove sezone već dva puta sastali. U Nemačkoj je bilo 1:1, a u Francuskoj 2:0 za domaćina. Ali je to bilo u grupnoj fazi, od večeras popravnog više nema.

Ovo su sastavi ekipa, teška artiljerija na obe strane:

DORTMUND (4-2-3-1): Kobel - Rajerson, Šloterbek, Humels, Matsen - Džan, Zabicer - Adejemi, Brant, Sančo - Filkrug.

PSŽ (4-3-3): Donaruma - Hakimi, Markinjos, Ernandez, Mendes - Zair Emeri, Vitinja, Ruiz - Dembele, Mbape, Barkola.

- Meč će voditi engleska trojka na čelu sa Entonijem Tejlorom. Pomagaće mu Gari Besvik i Adam Nan. Uloga četvrtog sudije pripala je Norvežaninu Esperu Eskasu, dok su u VAR sobi Stjuart Atvel i Dejvid Kut, obojica iz Engleske.