Zvezda je šampion i to 35. put! Crveno-beli vezali sedmu titulu! (FOTO/VIDEO)

02.05.2024

20:59

0

Sada ih čeka finale Kupa Srbije, pa ćemo videti i da li će da odbrane duplu krunu

Fudbaleri Crvene zvezde su odbranili titule u Superligi, pošto su u utakmici 33. kola pobedili TSC sa 2:1. Tako je četiri kola pre kraja okončana šampionska trka, a ekipa koju je zimus preuzeo Vladan Milojević je osvojila sedmu uzastopnu titulu. I 35. ukupno, u istoriji kluba.

Zvezda sad ima 84 boda, 14 više od drugoplasiranog Partizana, a do kraja je u opticaju ostalo samo 12 bodova. Ostaje da se vidi i da li će da odbrane duplu krunu. Za 21. maj je zakazano finale Kupa sa Vojvodinom koja je danas pobedila Partizan

Crveno-beli su u meč ušli sa saznanjem da ih i bod ostavlja na tronu, ali su na kraju ipak uzeli sva tri. U prvom poluvremenu nije bilo golova, s tim da je Hvang pogodio prečku.

Mada treba reći da su uslovi za igru bili veoma loši. Padala je jaka kiša, a prvi gol viđen je u 55. minutu. Strelac je bio Piter Olajinka, a odlični golman Veljko Ilić tada nije mogao da zaustavi šut. A imao je loptu na ruci.

Prilično brzo su se gosti vratili. Samo pet minuta kasnije, usledilo je izjednačenje u režiji Ivana Milosavljevića. A konačan rezultat za overu titule, dao je Šerif Ndijae, mada su značajan doprinios dali Ognjen Mimović i Milan Rodić.

U narednom, 34. kolu Zvezda će gostovati ekipi Mladosti, a TSC biti domaćin Radničkom 1923.

Blog uživo:

Kraj utakmice!

Igra se još tri minuta!

88. minut - Nova izmena u Zvezdi. Ulazi Šljivić, a izlazi Bukari.

87. minut - Korner za TSC. Glazer u prazno, ali lopta ipak ide preko prečke njegovog gola.

84. minut - Ivanić za Kataija, koji je želeo da kroz noge probaci loptu Iliću. Golman TSC-a oprezan i brani.

83. minut - Katai umesto Šerifa.

81. minut - Antonić na travi, ukazuje mu se pomoć. Nove izmene u TSC-u. Ulaze Vlalukin i Šoš. Izlaze Petrović i Milosavljević.

75. minut - GOL! Šerif je strelac, ali velike zasluge idu na račun mladog Mimovića, kao i starijeg i iskusnijeg Rodića.

Napadaču crveno-belih ostalo da zakuca loptu u mrežu. Ovo mu je deveti gol u sezoni, za 2:1.

70. minut - Menja i Milojević. Ivanić umesto Stamenića, a Mimović umesto Kange.

U ovom trenutku je završen meč Čukaričkog i Napretka. Slavili su belo-crni sa 2:0.

68. minut - Spajić opet u prilici.

65. minut - Đakovac iskosa sa 15-ak metara, ali nije precizan. Tako da nema nove promene rezultata, ni nove lopte u mreži Glazera.

63. minut - Vulić umesto Pantovića. Na terenu još jedan bivši igrač Zvezde.

60. minut - GOL! Sada je 1:1, a strelac je Milosavljević.

Pogledajte i iz više uglova.

55. minut - GOL! Olajinka pogađa za 1:0, posle kornera Hvanga sa leve strane. Imao je Ilić loptu na ruci, ali ovog puta nije izašao kao pobednik.

Evo gola.

Evo i ponovljenih snimaka.

54. minut - Hvang u bliži ugao Ilića koji brani.

53. minut - Hvang izvodi korner sa leve strane, Spajić sa nekoliko metara, ali slabo kontroliše loptu i prevacuje prečku.

52. minut - Stanić gazi Stamenića i dobija žuti karton.

51. minut - Žuti karton za igrača TSC-a, Petrovića.

49. minut - Ćirković pada u kaznenom Zvezde posle duela sa Mijailovićem, traži penal, kao i svi iz gostujućeg tima. Sudija Ilić pokazuje da se igra nastavi.

46. minut - Izmena u TSC-u, Stanić umesto Jovanovića. Milojević ne menja na poluvremenu.

Počinje drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena!

45. minut+1 - Olajinka snažno sa 15-ak metara, ali pogađa Ilića koji je na pravom mestu.

44. minut - Bukari ulazi u kazneni prostor snažno šutira, ali samo u Ilića. Odmah zatim Hvang pogađa prečku.

Evo i pomenute prečke.

37. minut - Posle kornera Hvanga pokušava kapiten Zvezde, Aleksandar Dragović ali glavom pored gola.

35. minut - Posle centaršuta Mijailovića sa desne strane, Bukari šalje loptu ka golu Ilića, Ndijae takođe pokušava, ali je sve to veoma slabo da bi lopta ušla u gol.

30. minut - Hvang ne uspeva da doda loptu Ndijaeu, a onda je i gubi. Vraćaju se gosti, tako da nema opasnosti po gol Ilića. Zaustavljeni crveno-beli na ivici kaznenog prostora.

29. minut - Šansa za Olajinku.

22. minut - Gužva ispred gola Ilića. Posle centaršuta Rodića, Stamenić pokušava. Na kraju se samo ukazuje pomoć golmanu TSC-a.

18. minut - Olajinka centrira sa leve strane, ali Ndijae loše zahvata loptu glavom. Ostaje 0:0.

17. minut - Hvang sa leve strane, ali Bukari mora da se vraća nekoliko koraka unazad. I zbog tga loše zahvata loptu glavom, pa lopta odlazi pored gola.

13. minut - Kiša sve jače pada. Novih opasnosti pred golovima nema.

6. minut - Rodić otklanja opasnost ispred gola Glazera. Izbija loptu ispred Jovanovića koji je bio spreman da ubaci loptu u gol posle dodavanja Ćirkovića sa leve strane. Na kraju samo korner.

5. minut - Sa tribina se čuje pesma navijača "Zvezda je šampion, sve je gotovo..."

19.04 - Počelo je!

18.58 - Završena je i utakmica u Humskoj u kojoj je Partizan izgubio od Vojvodine. Takođe, Radnički 1923 je savladao Mladost. Tako da ako ekipa Milojevića pobedi ili osvoji "samo" bod, i definitivno je prvak. Sedmi put zaredom.

17.54 - Poznati su i starteri.

Crvena zvezda: Glazer, Mijailović, Spajić, Dragović, Rodić, Stamenić, Bukari, Kanga, Hvang, Olajinka, Šerif.

TSC: Ilić, Krstić, Đorđević, Antonić, Petrović, Milosavljević, Pejić, Đakovac, Jovanović, Pantović, Ćirković.

Printscreen/Superliga

Kao i rezerve.

17.30 - Meč počinje u 19 časova, a glavni sudija će biti Milan Ilić. Prošle godine, u Beogradu je bilo 1:1, dok je u martu ove, u Topoli bilo 3:1 za goste.

17.25 - Evo i šta dva trenera očekuju od meča u Ljutice Bogdana.

Vladan Milojević:

- Ne razmišljam o mogućnosti da već sada obezbedimo titulu. Gledam plej-of kao neko mini prvenstvo, jer tu je sedam utakmica sa najboljim timovima u Srbiji i 21 bod u igri. Ako gledamo to, TSC je ispred nas. Mi svakako želimo da budemo što bolji u svakoj utakmici do kraja sezone. Kao trener, gajim simpatije i poštovanje prema TSC-u i Lazetiću. Igraju dobro, imaju kontinuitet i sistem.

Žarko Lazetić:

- Sigurno je da Zvezda ima izuzetan tim i da to pokazuje iz godine u godinu i teško je reći nešto novo o njihovom kvalitetu. Nedavno smo igrali protiv njih, jasno nam je koliko su opasni, ali mi planiramo da ostanemo svoji. Pokušaćemo da meč držimo pod kontrolom, iako smo svesni da je na Marakani to nemoguće svih devedeset minuta. Spremamo se za sve faze igre, poštujemo protivnika, ali ne plašimo se. Kao i uvek idemo na pobedu svesni da moramo biti još bolji nego protiv Partizana, a to će biti veliki izazov. Za nas je ovo velika utakmica iz koje ćemo pokušati da izvučemo najveći mogući benefit.